Vsi sveti 2017 v naši župniji

Novice
Povej naprej!

Veliko je plačilo v nebesih

Iz svetega evangelija po Mateju (Mt 5,1-12)

Ko je Jezus videl množice, je šel na goro, in ko je sedel, so stopili k njemu njegovi učenci. Začel jih je učiti: »Blagor ubogim v duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo. Blagor krotkim, kajti ti bodo deželo posedli. Blagor žalostnim, kajti ti bodo potolaženi. Blagor lačnim in žejnim pravice, kajti ti bodo nasičeni. Blagor usmiljenim, kajti ti bodo usmiljenje dosegli. Blagor čistim v srcu, kajti ti bodo Boga gledali. Blagor miroljubnim, kajti ti bodo Božji otroci. Blagor tistim, ki so zaradi pravice preganjani, kajti njih je nebeško kraljestvo. Blagor vam, kadar vas bodo zaradi mene zasramovali in preganjali in vse hudo zoper vas lažnivo govorili. Veselite in radujte se, kajti veliko je vaše plačilo v nebesih.«

 

Molitev ob obisku pokopališča

V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha. Amen

O Bog, slava vernih in življenje pravičnih, odrešeni smo s smrtjo in vstajenjem tvojega Sina Jezusa.

Našim vernim rajnim, ki so verovali v skrivnost vstajenja, podeli veselje prihodnjega blaženstva.

Po našem Gospodu Jezusu Kristusu, tvojemu Sinu, ki s teboj v občestvu Svetega Duha živi in kraljuje vekomaj.

 

Foto: Tomaž Celarec


Prejšnji prispevek
22. Ljubljanski maraton v Dravljah
Naslednji prispevek
Na zahvalno nedeljo smo praznovali zakonske jubileje