Na zahvalno nedeljo smo praznovali zakonske jubileje

Novice
Povej naprej!

Zahvalno nedeljo letos je ob 8.30 naznanila poročna koračnica, ki je mogočno zazvenela na orglah. Za župnikom p. Miranom in diakonom Egonom, ter ministranti, je proti oltarju počasi in slovesno stopalo 8 zakonskih parov, ki so zasedli sedeže v prvi vrsti.

V pridigi je poleg zahvale za pridelke zemlje in za vse, kar nam Bog daje, izstopala tudi misel, da smo mi vsi dar drug drugemu in da je prav, da se za to nenehno zahvaljujemo našemu Stvarniku. P. Miran je izrekel zakonskim jubilantom čestitke za njihov okrogli jubilej  in poudaril, da naj v njihovem zakonu nikoli ne manjkajo besede PROSIM, HVALA in OPROSTI.

Vsi slavljenci so dobili v dar prekrasno orhidejo, ki jih bo spominjala na ta poseben, slavnostni dan.

Po maši so se jubilanti  zadržali v prijetnem druženju ob sladkih dobrotah in si nazdravili z žlahtnim vinom.

Torej: v Dravljah je praznovanje okroglih zakonskih jubilejev že tradicija in prav je tako! Bogu hvala zanjo.

Bodoči slavljenci, vidimo se prihodnje leto !

 

Letošnji jubilanti so:

Nina in Janez Cergolj, 5 let

Petra in Miha Merljak, 15 let

Zdenka in Tomaž Celarec, 30 let

Minka in Dani Horvat, 40 let

Vida in Miha Celarec, 45 let

Sabina in Anton Juras, 50 let

Marinka in Janko Svetina 50 let

Angela in Alojzij Muhič, 55 let

 

Pri družinski sveti maši smo se tudi zahvalili za vse sadove zemlje in dela človeških rok. Posebej pa so se zahvali tudi naši animatorji za trdno povezanost med seboj in za vse ure in dneve, ki jih preživijo skupaj pri snovanju oratorijskih dni in ostalih dejavnostih, s katerimi bogatijo našo župnijo.

 

Besedilo: Vida Celarec

Foto: Anja Celarec, Gašper Remškar

Prejšnji prispevek
Vsi sveti 2017 v naši župniji
Naslednji prispevek
Župnijska Karitas je romala na Koroško in Štajersko