Teden Karitas 2017 (27. do 3.12.)

Karitas
Povej naprej!

Geslo Tedna Karitas spodbuja k razmisleku o domu. Kjer je naše srce, tam se počutimo doma. Kjer so ljudje, ki nas imajo radi, tam je naš dom.

Toplino doma potrebujejo tudi številne družine v stiski v Sloveniji. Največ, kar jim lahko poklonimo je sprejetost, razumevanje in varnost. In prav na tak način poskušamo sodelavci Karitas graditi dom za družine v stiski. Skupaj s toplino besed pa Karitas lahko pomagajo ranljivim družinam le z darovi. Sredstva za več kot 20.000 družin v stiski bomo zbirali na dobrodelnem koncertu Klic dobrote, ki bo v sredo 29.11.2017, ob 20.00 v dvorani Golovec v Celju, in tudi na različnih lokalnih dogodkih in manjših koncertih. Tudi letos je veliko družin v težkih preizkušnjah zaradi brezposelnosti, bolezni, hujših nesreč ter prenizkih in nerednih dohodkov. Potrebujejo našo pomoč. Karitas ljudem v stiski odpira vrata na 457 župnijskih Karitas, kjer se preko celega leta 11.000 prostovoljcev trudi pomagati, podpirati in opogumiti ljudi v stiski.

Na nacionalni ravni bosta v Tednu Karitas potekala dva osrednja dogodka:

  • Sreda, 29. 11. 2017: ROMANJE PROSTOVOLJCEV IN SODELAVCEV KARITAS NA SLOMŠKOVO PONIKVO

    Pričetek romanja bo, ob 11.00 z molitvijo ob 12.00 sledi sv. maša, ki jo bo daroval predsednik Slovenske karitas, nadškof msgr. Alojzij Cvikl.

  • Sreda, 29. 11. 2017: DOBRODELNI KONCERT KLIC DOBROTE

    Ob 16.00 javna generalka, ob 20.00 bo dobrodelni koncert z neposrednim prenosom na 1. programu TV Slovenija, Radiu Slovenija in Radiu Ognjišče. V času koncerta ter ves mesec december bomo zbirali sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski. Vstopnice za večerni koncert (cena 10 €) so na voljo na Slovenski karitas (01 300 59 60 ali info@karitas.si) in na vseh škofijskih Karitas.

Teden Karitas se zaključi z Nedeljo Karitas, 3. 12. 2017, ko po vseh župnijah potekajo različna praznovanja.


Na lokalni ravni  bodo v Tednu Karitas župnijske Karitas (ŽK) pripravile naslednje dogodke, dneve odprtih vrat ter manjše koncerte:

ŠKOFIJSKA KARITAS LJUBLJANA
12. 11. Dobrodelni koncert ŽK Šentjošt, ob 15.00.
17. 11. Ob 18. uri na ŽK Vrhnika sveta maša za pokojne sodelavce Karitas, po maši predavanje  z naslovom Alzheimer Cafe v dvorani župnijskega vrtca
18. 11. Ob 19. uri dobrodelni koncert ŽK Dol pri Ljubljani in praznovanje 20-letnice delovanja ŽK v dvorani župnišča v Dolu.
27. 11. V Tednu Karitas ŽK Zadobrova organizira srečanje starejših, v okviru »Zlate jeseni« pa bodo na nedeljo Karitas (3. 12.) predvajali film o škofu Volku, pri obeh mašah predstavili delo ŽK ter istega dne popoldne organizirali prireditev »Mladi za Karitas«, s katero zbirajo sredstva za družino v stiski.
25.11. Ob 18. uri koncert ŽK Vrhnika »Dva novčiča« v Cankarjevem domu na Vrhniki.
2.12. Ob 19.30. uri dobrodelna prireditev ŽK Pirniče v Domu krajanov Pirniče.
2. in 3.12. Dobrodelni srečelov ŽK Škofja Loka po vseh svetih mašah.
3.12. Ob 16. uri dobrodelni koncert ŽK Križe v OŠ Križe.

Iz naše župnijske Karitas pa sporočajo naslednje:

Vabimo ljudi dobre volje, da v Tednu Karitas z dobrimi deli pomagamo tistim, ki trpijo, ter z nesebično dobroto in ljubeznijo opogumljamo vsakega, da bo lažje prenašal stisko in težave.

Ozrimo se tudi na številne družine, ki se srečujejo z materialnimi, duševnimi in drugimi stiskami, tudi s stiskami zaradi okvar telesnega zdravja, z različnimi obolenji in boleznimi, s poklicno obremenjenostjo staršev, osamljenostjo starejših in otrok, različnimi oblikami zasvojenosti ter z nasiljem. Prav tako vas vabimo, da se ozremo tudi na družine župljanov, ki v našo župnijo prinašajo veselje, pomoč in sočutje. Poklicani smo, da podarimo delček svojega prijetnega doma, varnosti in bližine tistim, ki so ostali brez doma. Vsak človek potrebuje in išče sprejetost, ljubezen, mir in toplino. Toplina doma je ravno v pristnih in ljubečih odnosih, ki smo jih deležni. Vrednote, ki jih pridobimo znotraj ljubečega doma, pa ohranjajo in prebujajo v nas osebno in skupno zadovoljstvo.

V tednu Karitas se bomo prostovoljci udeležili romanja na Ponikvo, v nedeljo dne 3. decembra pa bomo sodelovali pri sv. maši.

Hvala vsem, ki namenjate svoj dar in molitve za pomoči potrebnim.

Pavla Razpotnik

Prejšnji prispevek
Postni čas v Dravljah 2021
Naslednji prispevek
Z otroki spoznajmo našo župnijo