Sveti večer in božično jutro v Dravljah

Novice
Povej naprej!

Jaslice gradi,
v jasli pride Dete
Detece nebeško.

Srčece pripravljam,
da vanj pride
reven otrok –
Človek-Bog.

(Marijan Brecelj – Božična)

 

Na sveti večer smo svoja srca na prihod človeka-Boga pripravili tudi z obiskom polnočnic. Vsak na svoj način – otroci in njihovi starši pri otroški polnočnici, kjer so letošnji prvoobhajanci zaigrali Božično zgodbo, mladinsko polnočnico je polepšala glasbena skupina Tvoj glas, v klasično polnočnico ob polnoči, pri kateri je sodeloval župnijski pevski zbor, pa smo vstopili s prebiranjem poezije.

Zvočnim posnetkom božičnic, pridig polnočnic in jutranje svete maše na božični dan, ko nas je obiskal pomožni ljubljanski škof dr. Anton Jamnik  in nekaterim pesmim, lahko prisluhnete na TEJ POVEZAVI.

Besedilo: Anja Celarec

Foto in zvočni posnetki: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Sodelovanje ZAVODA VARNA POT pri sveti maši
Naslednji prispevek
Jazzlice – Božični koncert Zbora sv. Nikolaja Litija