Sodelovanje ZAVODA VARNA POT pri sveti maši

Novice
Povej naprej!

Kdo je Zavod Varna pot in s čim se ukvarjajo lahko preberete na njihovi spletni strani www.varna-pot.si. V nedeljo so pri sv. mašah sodelovali z namenom osveščanja ljudi in promocije Zavoda.

Ustanovitev zavoda Varna pot je posledica osebne izkušnje, ko je vinjen voznik brez vozniškega izpita in z neregistriranim  avtomobilom povozil hči gospoda Roberta Štaba. Njen boj za življenje in bolečine, ki so spremljale vso družino je trajal dolgo. V času tega boja so se družina, prijatelji in znanci zelo zbližali. Zavod Varna pot združuje strokovnjake, prostovoljce, žrtve prometnih nesreč in vse ljudi dobre volje, ki razumejo, da nimamo pravice neodgovorno uničevati svojih in tujih življenj.

Po krajši homiliji je p. Miran zakonca Mavec povabil k osebni izpovedi – pričevanju o njuni težki življenjski izkušnji in tragediji ob izgubi  hčere. Hči je povozil objesten voznik, ki je vozil prehitro.

Povozil jo je tako rekoč pred domačo hišo, ko je odhajala v šolo. Bilo je grozno, vsega se ne spominjam, ker sem bila v šoku, pove gospa Lili, a kasneje, ko sva z možem ugotovila, da je ta bolečina, ta izguba, ta tragedija za naju lahko tudi »odhod na novo pot«, sva s pomočjo prijateljev in znancev  zmogla doumeti, da je to potrebno sprejeti in s tem živeti. Prišla je še ena kriza, ko se je »zrušila« druga hči, ki je bila v času najinega prebolevanja, steber naše družine. Bila nama je oče in mati, saj je morala za vse poskrbeti. V nekem trenutku tega ni zmogla več. Potrebno je bilo zdravljenje.

Po toliko letih zdaj skupaj delajo v Zavodu varna pot in so pravi ambasadorji pri osveščanju ljudi in pri pomoči vsem, ki se zaradi posledic prometnih nesreč znajdejo v hudih stiskah.

Pomenljivo je bilo, ko sta zakonca pri darovanju prinesla STOP ZNAK – da bi ga nikoli ne spregledali, ČELADO – da nas spominja, da moramo poskrbeti za svojo varnost in varnost otrok,  URO – ki nas opozarja, da je vsaka sekunda lahko usodna, MOBILNI TELEFON – da je uporaba le-tega silno nevarna in ROŽNI VENEC – da ne bi nikoli pozabili, da je potrebno za varno in srečno pot tudi moliti.

Sporočilo sodelovanja in pričevanja pri mašah je: ČE ŽELIMO LEPŠI, PRAVIČNEJŠI IN VARNEJŠI SVET, GA MORAMO SAMI ZAČETI SPREMINJATI. Naredimo korake dobrega zgleda in sledimo pravilom, da bomo lahko varno živeli, kajti moja svoboda se konča pri svobodi drugega. 

 

Zvočnemu posneteku celotne župnijske svete maše lahko prisluhnete na tej povezavi.

 

Besedilo: Marija Šterbenc

Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Jaslice 2017
Naslednji prispevek
Sveti večer in božično jutro v Dravljah