Sveta maša za gluhe in naglušne

Novice
Povej naprej!

Z veseljem sem se odzvala povabilu k tej sveti maši. Pred začetkom je naš župnik p. Miran Žvanut kratko predstavil cerkev in zaželel dobrodošlico.

Že pred sv. mašo sem občudovala pogovor med udeleženci. Doživela sem njihov prisrčen medsebojni odnos. Začutila sem, da so si blizu. Občudovala sem duhovni svet, ki je skrit v človeku in vendar resničen. Na udeležencih je bilo mogoče opaziti izraze veselja in hvaležnosti.

Nagovorilo me je branje Božje besede v znakovnem jeziku in pridiga g. Edija. Veliko lažje je slediti, ker je bila redna nedeljska Božja beseda. Zahvaljujem se Bogu za darove Sv. Duha, ki jih da je g. Ediju, da res z duhovniškim srcem tem ljudem približa Božjo besedo. Duhovni svet je neskončno bogat. Doživeti je bilo mogoče edinost v skrivnostni in resnični govorici.

Po sv. maši so med povabili k njihovemu druženju, bilo je odprto, domače in lepo. Tudi vprašanj ni manjkalo.  Poslovili smo se v prisrčnem razpoloženju z željo,da se še srečamo.

Odslej se bo ta skupina zbirala vsako četrto nedeljo v Dravljah. 

 

Povzdigovanje v slovenskem znakovnem jeziku (SZJ)

Molitev Oče naš v slovenskem znakovnem jeziku (SZJ)

Besedilo: s. Magdalena Cimerlajt, uršulinka

Foto in video: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Za nami je drugi glasbeni večer
Naslednji prispevek
Trideset let nove cerkve – 3. del