Sv. Florjan z draveljskimi gasilci in birmanci

Novice
Povej naprej!

V času devetdnevnice naših birmancev so se nam pri večerni sveti maši pridružili tudi draveljski gasilci, s katerimi smo praznovali njihovega zavetnika sv. Florjana.

Sv. Florjan je umrl leta 304, sodi pa med najbolj čaščene ljudske svetnike. Na mnogih hišah vidimo podobo ali kip rimskega častnika s čelado ter vedrom, ko gasi gorečo hišo ali vas pod seboj. Svetega Florijana so si za svojega zavetnika izbrali gasilci in se mu še danes priporočajo.

Ob praznovanju sv. Florjana želimo našim draveljskim gasilcem, da bi še naprej tako zvesto in vztrajno opravljali gasilsko delo in bili s pomočjo sv. Florjana vedno pripravljeni priskočiti na pomoč s pogumom in ljubeznijo.


Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
MePZ s prijatelji na romanju/potovanju po Siciliji
Naslednji prispevek
Pomladni koncert Mepz Crescendo in New York Exhorters Missionary Chorus