SREDNJEEVROPSKO TAIZEJSKO SREČANJE V NAŠI ŽUPNIJI – 3. dan

Novice
Povej naprej!

S taizejsko molitvijo smo začeli ob 8.30 uri. Prepevali smo taizejske speve, poslušali berilo v različnih jezikih, prebrali psalem in prošnje ter bili nekaj minut v tišini, da smo se lahko posvetili sebi, “uredili” svoje misli ter se zaupali Gospodu. Po molitvi je zunaj sledila malica s sadjem in pijačo, potem pa smo se zopet zbrali v cerkvi. Sledili sta dve pričevanji; Meta je “zastopala” našo župnijo in govorila o svoji animatorski poti ter izkušnjah z otroki predvsem na oratoriju, ga. Anka iz župnije Podutik pa je vsem zbranim predstavila delavnice, ki jih organizira za otroke, starejše in invalide v njihovi župniji. Izdelujejo adventne venčke, jaslice in butarice, barvajo pirhe, pripravijo program za materinski dan ipd. Na pomoč je priskočila tudi s. Simona in Ankine besede prevajala v angleščino.

Po tem je sledil še krajši pogovor v jezikovnomešanih skupinah, potem pa so romarji odšli v center mesta, kjer jih je čakalo kosilo, opoldanska molitev, različne delavnice in ob 19. uri še večerna molitev. Takrat pa smo se jim pridružili tudi nekateri animatorji oz. organizatorji taizejskega srečanja iz Dravelj.

 

 

Foto: Primož PODOBNIK

Prejšnji prispevek
SREDNJEEVROPSKO TAIZEJSKO SREČANJE V NAŠI ŽUPNIJI – 2. dan
Naslednji prispevek
SREDNJEEVROPSKO TAIZEJSKO SREČANJE V NAŠI ŽUPNIJI – 4. dan