SREDNJEEVROPSKO TAIZEJSKO SREČANJE V NAŠI ŽUPNIJI – 2. dan

Novice
Povej naprej!

29. 4. 2012 je ob 10.00 pri družinski sveti maši v naši cerkvi sodelovalo okrog 35 mladih s Poljske, Madžarske, Hrvaške, iz Italije in Slovenije. Ob spremljavi kitar, flaute in bobna, smo zapeli nekaj taizejskih spevov v različnih jezikih. Poslušali smo tudi obe berili v jezikih naših gostov ter evangelij v slovenščini in angleščini. Določeni predstavniki zgoraj naštetih držav so prebrali še vsak po eno prošnjo ter tako popestrili sveto mašo. S tem smo spoznavali jezik srednjeevropskih držav in se naučili nekaj pesmi v tujih jezikih.

Po maši je sledil pogovor po jezikovno mešanih skupinah v župniji Podutik ter kosilo pri gostiteljih. Popoldan bodo mladi preživeli v centru mesta, kjer bodo imeli možnost obiskati različne pogovorne delavnice, se sprehoditi po Ljubljani ali pa moliti v tišini v cerkvi sv. Jožefa.

 

 

Foto: Primož PODOBNIK

Prejšnji prispevek
SREDNJEEVROPSKO TAIZEJSKO SREČANJE V NAŠI ŽUPNIJI – 1. dan
Naslednji prispevek
SREDNJEEVROPSKO TAIZEJSKO SREČANJE V NAŠI ŽUPNIJI – 3. dan