Slovo patra Egona iz naše župnije

Novice
Povej naprej!

Nabito polna cerkev pri deseti maši je pričala, da nam je pater Egon tekom let v Dravljah močno prirasel k srcu. Ob pogledu na množico ministrantov, ki se je spuščala k oltarju, me je prevzel občutek slovesnosti, vsa bela »vojska« ob svojem pastirju. Pa pogled na mlade, ki so, kljub prvim dnevom v šoli, na kar nekaj vajah vztrajali in pripravili čudovito petje.

Po maši smo se župljani lahko poveselili na skupnem pikniku, kjer smo ob čevapčičih in dobri družbi sklepali vezi in nova prijateljstva. Ter ob tem spet začutili, da je župnija skupnost ljudi na isti poti, na skupnem cilju.

Ob takih dogodkih in srečanjih me preplavi občutek hvaležnosti: za vse patre, ki neutrudno delajo za to, da bi mi prihajali bliže k Bogu, za vse ljudi dobre volje, ki so ponudili svoj čas in roke, da se lahko družimo, za vsako lepo besedo, ki sem jo prejela s strani so-župljanov, za vse šale in sproščeno vzdušje, za to, da svobodno lahko živim svojo vero in jo delim z drugimi okoli sebe. Za našo Draveljsko župnijo, ki ne samo, da ima dve cerkvi, ampak tudi raste v pravo Cerkev.

 

Hvala, pater Egon, da si nas združil in da si nas vsa ta leta povezoval v Cerkev.


Kot je napisal ministrant Jan, ti kličemo še mi:

Res hvala ti za vse, kar naredil si za nas,
tvoja dobra volja je bila naš gas.
Kamor koli greš, lepo imej se večno
in lej, vedno Boga za vodilo imej,

SREČNO!!


 

 Na TEJ POVEZAVI lahko prisluhnete celotnemu zvočnemu posnetku svete maše.

 

Video posnetek neposrednega prenosa svete maše:


Pesmi, ki jih je prepeval mladinski zbor med sveto mašo.


Foto, video in zvok: Marko Medvešek

Prejšnji prispevek
Oratorij 2022
Naslednji prispevek
Tukaj sem, Gospod, pošlji mene