ROMANJE NA ROŽNIK

Novice
Povej naprej!

V nedeljo, 13. 5. 2012, smo se prvoohajanci s sorodniki in ostalimi župljani udeležili tradicionalnega romanja na Rožnik. 

Nekaj se nas je zbralo v Dravljah, kjer smo v družbi p. Mia in sestre Simone peš odromali proti kraju pisateljevanja Ivana Cankarja. Na cilju so se nam pridružili še ostali in cerkev Marijinega obiskanja je bila hitro polna.

Sveto mašo je daroval p. Mio, bogoslužje pa smo vsi skupaj obogatili s petjem ob spremljavi orgel in kitare. Da je bila sveta maša na dan romanja popolna, so poskrbeli draveljski pritrkovalci s pritrkovanjem na cerkvene zvonove.

Veseli dogodek smo nadaljevali z druženjem na toplem ter ob slastnih flancatih in čaju, ki je zmrzljive dobro pogrel. Ko smo se naklepetali in založili s “flancati za domov” smo vsi polni energije odšli proti domu in tako zaključili zelo lepo romanje.

 

Besedilo: Monika MARDJONOVIĆ

Foto: Primož PODOBNIK


 


Prejšnji prispevek
IZOBRAŽEVANJE DRAVELJSKIH ANIMATORJEV
Naslednji prispevek
MALO ZA RAZVEDRILO (2)