Romanje k sv. Roku

Novice
Povej naprej!

Zbrali smo se v veroučni učilnici. S.Magdalena je imela katehezo o čaščenju matere Marije – saj je bil za nami mesec maj (šmarnice) – imejmo zaupanje v njo. Nadaljevala pa je z binkošti – prihodom sv. Duha. Ob prihodu sv. Duha so učenci začutili v sebi veliko veselje in razumeli Jezusove besede. To želi Jezus dati tudi nam, veselje, da smo njegove lučke. Sveti Duh nas uči, kako lepo je biti Jezusov prijatelj.

Po končani katehezi smo v sprevodu poromali k sv. Roku (stara cerkev v Dravljah), zahvalili in prosili za zdravje in pomladitev skupine. Po pridigi pa smo dobili tudi zakrament bolniškega maziljenja.                                                    

Pred blagoslovom smo častitali s. Magdaleni za njen jubilej 50 let redovniških zaobljub. Takrat je postala Jezusova nevesta in ves ta čas pričala Jezusovo ljubezen. Pot jo je vodila po mnogih krajih Slovenije, približno pred 13 leti jo je pot pripeljala tudi k nam v Dravlje, kjer je našim lučkam podaja božjo besedo in ljubezen. Želimo ji še veliko zdravja in Božjega blagoslova. HVALA s.MAGDALENA!

 

Letos nas zapušča p.Egon – tudi njemu smo se lepo zahvalili. Povezovala nas je božja ljubezen,  ki jo je zelo lepo podajal našim lučkam in ostalim(starši, prijatelji) pri sv. maši in oživljanju evangelija.                                 

Najlepše o njemu povesta verza, ki jih je napisala prijateljica lučk Tea: 

Pridiga vedno do srca segla je,                                                             

A nasmeh nam oživljanje evangelija pričaralo je,                                              

Trenutki so bili in v nas bodo vedno živeli,

Res fantastično smo se imeli.

 

Enkrat se vse poti razidejo,

Grenko je slovesa dejanje,

Otožni ne bomo,

Najlepši spomin naj ostane.

 

P. EGON, HVALA in naj vas spremlja Božja ljubezen.

Sledil je mašniški blagoslov.

Po končani  sv. maši smo se zbrali na župnijskem vrtu in imeli piknik. Bilo je prijetno.  Ob koncu smo si zaželeli vesele počitnice. Vidimo se jeseni.

 

zapisala: draveljska skupina Vera in luč (Martin z mamo Heleno)                                                                                                                                                 

Prejšnji prispevek
Zaključek veroučnega leta malo drugače
Naslednji prispevek
Počitnice veroukarjev 9. razreda na slovenski obali