Predstavitev letošnjih katehetov in blagoslov torb

Novice
Povej naprej!

Na sončno nedeljo, 16. septembra, je bilo v župniji veselo. S katehetsko nedeljo smo pričeli novo veroučno leto. Otroci so k družinski sveti maši prinesli šolske torbe, ki jih je p. Miran blagoslovil. Pri sveti maši, ki je bila namenjna priprošnji za Božje varstvo, smo priporočili otroke, starše in katehete Bogu za uspešno katehetsko in šolsko leto. Med mašo so se s kratkimi nagovori predstavile katehetinje (sestra Sabina, Anamarija, Katja in Teja) in katehet (p. Primož, p. Egon pa je bil odsoten), ki bodo v tem šolskem letu poučevali otroke verouk. Med sveto mašo je prepevala Velikolaška vokalna skupina, po vodstvom Martine Kovačič.

Molimo.

Bog, naš Oče, od tebe so vse dobrine, od tebe je vse, kar smo in kar imamo.

Blagoslovi, prosimo, te šolske torbe in predmete, ki jih bomo uporabljali v šoli, pri verouku in pri svojih vsakdanjih dolžnostih, da bomo v tvojih darovih, uspehih in dosežkih gledali tvojo neskončno ljubezen.

Vsi, ki jih bodo uporabljali, naj se veselijo dušnega in telesnega zdravja.

Po Kristusu, našem Gospodu.

Na tej povezavi lahko prisluhete posnetku svete maše.


Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Prve zaobljube Janeza Gorenca
Naslednji prispevek
Stična mladih 2018