Praznovali smo Rokovo nedeljo

Novice
Povej naprej!

Zvonjenje draveljskih zvonov je zjutraj vabilo k svetim mašam in na trg sv. Roka, ki so ga zavzeli vestni ohranjevalci domače obrti. Tu si je bilo mogoče ogledati in kupiti izdelke, ki so plod tesnega osebnega stika z mojstrom. Stvaritve od rezbarskih in lončarskih izdelkov, »doužnjekov« iz slame do domačega medu so cel dan odsevale spretnost ljudi, ki z veliko potrpežljivostjo ohranjajo domačo obrt.

Rokov sejem, ki ga je pripravila župnija Dravlje skupaj s Turističnim društvom in Četrtno skupnostjo Dravlje, je popoldne s svojim nastopom popestrila Litostrojska godba. Ob njihovi spremljavi so na prizorišče prikorakali gasilci, ki so izvedli vajo gašenja naše nove cerkve in prikazali dvig avtomobila. Nato je oder pripadel Mali jati, ki je s svojim mladostnim veseljem poživila zbrane. Potem pa smo prisluhnili g. Francu Hafnerju, našemu sožupljanu, ki je leta 1960 v teku na 3000 metrov z ovirami nastopil na olimpijskih igrah v Rimu, danes pa se nekdanji vrhunski atlet ukvarja z umetniškim ustvarjanjem. Ob koncu praznovanja Rokove nedelje, kjer je bilo ves čas poskrbljeno tudi za hrano in pijačo, pa je nastopila glasbena skupina Lumin.

 

Besedilo: Sergej Valijev

Foto in video: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Praznovali smo god sv. Roka
Naslednji prispevek
Starejša zakonska skupina bila na otoku Murter