P. PRIMOŽ JE PREDSTAVIL SVOJE BIVANJE V ARGENTINI

Novice
Povej naprej!

V četrtek, 9. aprila, je po večerni sveti maši potekalo predavanje našega kaplana, p. Primoža, ki je spregovoril o svojih doživetjih in vtisih Argentine. Tam je v času naše zime pomagal v otroški koloniji z otroki iz družin slovenskih priseljencev v Argentini, ki so preživljali poletne počitnice. Njegova vloga je bila predvsem duhovna, vodil je maše, spovedoval in približal mladim duhovnost v vsakdanjem življenju. Poleg tega pa jih je spremljal pri različnih aktivnostih, kot so športne igre in pohodniški izleti. Po koncu kolonije si je vzel čas še za ogled kulturnih in naravnih znamenitosti Buenos Airesa.

Življenje argentinskih Slovencev je zelo zanimiva tema, zato je po koncu predavanj sledilo tudi veliko vprašanj s strani župljanov, ki so se zbrali v polni dvorani nove cerkve. P. Primož je, s pomočjo številnih fotografij, svojo izkušnjo in doživljanja opisal tako doživeto, da je verjetno v večini vzbudil željo, da bi nekaj podobnega nekoč doživeli tudi sami. 

 

Foto: Primož PODOBNIK


Prejšnji prispevek
O LETOŠNJIH KATEHUMENIH
Naslednji prispevek
MEDGENERACIJSKO SREČANJE JE ZA NAMI