MEDGENERACIJSKO SREČANJE JE ZA NAMI

Novice
Povej naprej!

Srečanje faranov vseh generacij je bilo v soboto 11. aprila. Začelo se je  ob 16. uri s sveto mašo, ki jo je daroval g. župnik, p. Miran ob sodelovanju članov župnijske Karitas, ki so srečanje tudi pripravili. Veseli smo bili tudi sodelovanja animatorke Tjaše in sestre Mateje, ki je na orglah spremljala ljudsko petje. Pri sveti maši smo se najprej srečali z našim nebeškim Očetom, ki nas povezuje v eno družino. Po zadnjem blagoslovu, ki nam ga je podelil p. Miran, smo srečanje nadaljevali v dvorani.

Tam nas je  – malo nepripravljene- sprejel ALARM. To je skupina štirih mladih glasbenikov (Jure Vukina, Jan Dobre, Gašper Remškar in Vid Svetina), ki je s svojimi instrumenti in glasom »zavibrirala » naše slušne sprejemnike in preprečila vsak pogovor. Zato smo se molče posvetili lepo pripravljeni hrani. Odzivi na glasbeni nastop so bili večinoma pozitivni, predvsem je bila lepo sprejeta zavzetost mladine, njihova predanost glasbi in pripravljenost za nastop, kljub skavtskim obveznostim. Ko jih je po odhodu zamenjal mladi harmonikar Janez Grum, smo se lahko bolj posvetili medsebojnemu spoznavanju in pogovorom. Veselo razpoloženje nas je povezalo: mlade, manj mlade in najmlajše in našli smo srečo v srečanju!

 

Besedilo: Lojzka MILIĆ

Foto in video: Tomaž CELAREC


Prejšnji prispevek
P. PRIMOŽ JE PREDSTAVIL SVOJE BIVANJE V ARGENTINI
Naslednji prispevek
GOSTILI SMO DUHOVNIŠKI OKTET OREMUS