ORATORIJ 2013 – 2. DAN

Novice
Povej naprej!

V torek nas je dež žal že zelo zgodaj pregnal v dvorano, a smo himno in en bans vseeno zapeli zunaj. V cerkvi je sledila molitev, nato pa 2. del napete narnijske zgodbe. Tokrat se je bratranec Evstahij spremenil v zmaja. Kateheze po skupinah so minile v znamenju skupnosti – vsi smo člani različnih skupnosti in pomembno je, da se tega zavedamo ter sodelujemo med seboj. Po kratki malici s sadje in sokom so sledile igre. Po skupinah smo se sprehajali med različnimi župnijskimi prostori, kjer so potekale zanimive kratke igre. Nato smo pojedli odlično enolončnico in pecivo naših babic in mamic. Dan smo zopet zaključili z delavnicami – tokrat smo izdelovali zapestnice, igrali nogomet, streljali z lokom in naredili ščite ter meče na srednjeveški delavnici, si ogledali skrite kotičke naših obeh cerkva (ja, povzpeli smo se tudi na zvonik) ter župnišča in spoznali delček skavtskih dogodivščin.

V upanju, da bo jutrišnje vreme nam bolj naklonjeno in da bomo lahko izvedli vodne igre, smo še enkrat zapeli himno ter se poslovili za nekaj ur.

 

 – Dogajanje prvega dneTUKAJ

 

FOTO: Štefan RAJŠP

Prejšnji prispevek
ORATORIJ 2013 – 1. DAN
Naslednji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 22. NEDELJO MED LETOM