ORATORIJ 2013 – 1. DAN

Novice
Povej naprej!

V sončnem ponedeljkovem jutru se je ob 9.00 zbralo kar 90 otrok in 28 animatorjev in tako smo končno lahko začeli s težko pričakovanim oratorijem. Najprej smo uglasili svoje glasilke z bansi, nato pa se naučili letošnjo oratorijsko himno. V cerkvi je sledila molitev – p. Ivan in p. Mio sta blagoslovila vse otroke in animatorje ter tudi modre zapestnice, ki animatorje delajo prepoznavne. Nato so igralci v dvorani zaigrali 1. del zelo napete oratorijske zgodbe o potovanju Jutranje zarje. Slišali smo, kako so otroci (Lučka, Edmund in Evstahij) prišli v Narnijo. Sledile so kateheze – pogovor in delo v manjših skupinah. Opoldne smo se igrali v senci, nato pa končno dočakali prisluženo kosilo. Na koncu našega dnevnega druženja smo imeli še delavnice (arhitekturno, igralsko, jezikovno, ustvarjalno ter izdelovanje zapestnic), zatem pa smo ob glasnem prepevanju himne spustili zastavo ter se do naslednjega jutra poslovili.

 

  

FOTO: Štefan RAJŠP

Prejšnji prispevek
PRAZNOVALI SMO SV. ROKA
Naslednji prispevek
ORATORIJ 2013 – 2. DAN