DUHOVNA MISEL ZA 22. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za nedeljo 22. NEDELJO MED LETOM.

  

Kako razložiti božje kraljestvo? S pomočjo svatbe. Jezus opazuje in kot velik opazovalec ljudi opaža, da ljudje želijo biti pomembni, slavni in na prvih mestih. Opaža, da se družijo in vabijo tiste ljudi in prijatelje, ki jim vračajo vabilo in s katerimi je prijetno druženje. Če pa hočemo razumeti vsaj malo, kako Bog razmišlja, potem nam bo Jezusov pouk koristen. 

V božjem kraljestvu ni prvih mest, smo vsi enaki pred Bogom. V božjem kraljestu vlada zakon ljubezni, ki je zastonjska, ki ne pričakuje povračila. Ne pozabimo, da je božje kraljestvo že tu na zemlji, čeprav v še nepopolni obliki. 

Prejšnji prispevek
ORATORIJ 2013 – 2. DAN
Naslednji prispevek
ORATORIJ 2013 – 3. DAN