Obiskali so nas slovenski maturanti iz Argentine

Novice
Povej naprej!

Ti dijaki, ki povečini spadajo že v tretjo generacijo Slovencev v tej kulturno izjemno barviti južnoameriški deželi, letos končujejo sobotni srednješolski program o slovenski kulturi in jeziku. Ob koncu tega programa pa obiščejo domovino njihovih prednikov. Naši rojaki iz dežele na oni strani oceana so nas navdušili s svojim znanjem slovenščine, zanimanjem za slovensko kulturo in veseljem do življenja. Druženje je potekalo ob pikniku, nogometu, kjer so nas, nič čudnega glede na nogometni sloves te dežele, zanesljivo premagali, in sproščenem pogovoru, ki bi se lahko nadaljeval še pozno v noč, če se dijaki s spremljevalci naslednji dan ne bi odpravili na Triglav. Obisk teh mladih ljudi, ki sledijo žilavosti prednikov v ohranjanju slovenske govorice in jim napev ljudske pesmi kaže pot tako skozi širjave neprijaznih pamp kot tudi skozi kozmopolitski Buenos Aires, nas je navdihnil prek njihove izkušnje, ki je izkušnja trdnega Slovenca, ki s svojo kulturo bogati okolje, kjer živi, in se pusti obogatiti iz zakladnic modrosti drugih kultur. 

Besedilo: Sergej Valijev

Prejšnji prispevek
Po obnovi župnišča še čistilna akcija
Naslednji prispevek
Praznovali smo god sv. Ignacija Lojolskega