Obisk generalnega predstojnika jezuitov

Povej naprej!

Rodil se je 12. novembra 1948 v Caracasu v Venezueli. Leta 1966 je vstopil k jezuitom in bil leta 1977 posvečen v duhovnika. Leta 1990 je doktoriral iz političnih ved na Universidad Central de Venezuela. Med leti 1996 in 2004 je bil jezuitski provincial Venezuelske province. Na 35. generalni kongregaciji leta 2008 je bil imenovan za svetovalca takratnega vrhovnega predstojnika jezuitov p. Adolfa Nicolása, ki je pred leti obiskal Dravlje. 14. oktobra 2016 na 36. generalni kongregaciji je bil p. Arturo Sosa Abascal imenovan za 31. vrhovnega predstojnika jezuitov. Postal je prvi vrhovni predstojnik jezuitov iz Latinske Amerike. V svojem prvem nagovoru kot vrhovni predstojnik je dejal, da bi morali jezuiti iskati alternative za premagovanje revščine, neenakosti in zatiranja ter sodelovati z drugimi znotraj in zunaj Cerkve.

Program obiska vrhovnega predstojnika se bo v petek, 25. oktobra začel ob 18.15 v novi cerkvi z meditacijo in nadaljeval s sveto mašo ob 19. uri, ki jo bo vodil p. Arturo Sosa Abascal. Lepo vabljeni!

Prejšnji prispevek
Kapelica s kipom fatimske Marije in molitvena ura v DSO Ljubljana Šiška
Naslednji prispevek
Umrl je br. Jože Rovtar