Kapelica s kipom fatimske Marije in molitvena ura v DSO Ljubljana Šiška

Novice
Povej naprej!

Ker je na prvo oktobrsko, rožnovensko, nedeljo k obiskovalcem svete maše v domu poromala kapelica s kipom Fatimske Marije, smo se odločili, da bomo ta milostni čas namenili molitveni uri za nove duhovniške in redovniške poklice ter za  svetost in stanovitnost že poklicanih. Molitveno uro smo tokrat pričeli uro pred sveto mašo. Najprej smo se zahvalili za vse, ki že služijo Bogu in ljudem v duhovniškem, diakonskem in redovniškem ter misijonskem poklicu ali v drugih oblikah Bogu posvečenega življenja. Nato smo prosili za fante in dekleta iz naše župnije, ki jih Bog danes kliče, da bi zbrali pogum in upali tvegati svoje življenje za Gospoda. Prav tako smo molili za vse že poklicane  v različne duhovne poklice, in vse, ki se na duhovni poklic še pripravljajo, da bi živeli sveto in ostali stanovitni do konca. Molitveno uro, v kateri so se prepletala svetopisemska besedila, desetke rožnega venca, hvalnice in prošnje, smo zaključili z Litanijami Matere Božje in molitvama v čast blaženemu škofu Antonu Martinu Slomšku in k božjemu služabniku Antonu Vovku.

Molitveni uri je sledila sveta maša, ki jo je daroval p. Robin Schweiger.

Ker že občutimo pomanjkanje duhovnih in redovnih poklicev (saj je bilo 01. januarja 2019 samo v ljubljanski nadškofiji v soupravi 57 oz. 24,46 {983ac2f36570ffb80e38652c601eb6c174f74ea34bd6aaa8824cfb76b4c53de7} teritorialnih župnij od vseh 233,  povprečna starost škofijskih duhovnikov je znašala 60,6 leta, v vseh šestih letnikih ljubljanskega semenišča pa je bilo 19 bogoslovcev ljubljanske nadškofije; (vir spletna stran Nadškofije Ljubljana; http://nadskofija-ljubljana.si/pastorala/stanje-klera-v-nadskofiji-2019/), vas, drage župljanke in župljani, ponovno iz vsega srca vabimo, da se nam pridružite pri molitvenih urah, ki se bodo vse oktobrske nedelje pričele uro pred sveto mašo, saj bomo v svoji sredini imeli kapelico s kipom Fatimske Marije, da skupaj prosimo Gospoda, naj nam dà novih delavcev za svoj vinograd, ter se mu zahvalimo za vse, ki so na njegov klic v vsej polnosti svojega bitja pritrdilno odgovorili, in obenem zanje prosimo, da bi zmogli ostati zvesti svojemu poslanstvu.

Besedilo: Adrijana Šmid Marjanović

Prejšnji prispevek
Jasličarji otvorili letošnjo sezono
Naslednji prispevek
Obisk generalnega predstojnika jezuitov