Obisk Andreja Vombergarja

Novice
Povej naprej!

Andrej je rojen v Argentini, a je skozi vse otroštvo ohranjal stik s slovensko kulturo tako v domači družini kot tudi v slovenski skupnosti v Argentini, še posebno prek slovenske šole. Poslušalci, ki so napolnili dvorano nove cerkve, so imeli priložnost slišati zgodbo športnika, ki je najprej iz pete argentinske lige prodrl v drugo, kljub temu da ga je za eno leto ustavila zahrbtna poškodba. A on je vztrajno treniral naprej in tako se mu je ponudila priložnost za selitev v Evropo. Med ponudbami z raznih koncev stare celine je izbral tisto, ki je prišla iz Slovenije, domovine njegovih prednikov. Prav ta posebna vez s Slovenijo je bila odločilna, da je lani prvič zaigral v dresu največjega ljubljanskega nogometnega kluba. S potrpežljivostjo in z zanj značilnim trdim delom se utrjuje kot eden najboljših napadalcev slovenske lige. Tisto pa, kar je najbolj pritegnilo poslušalce, je bila nedvomno Andrejeva mirnost, prijaznost, odprtost za vsakogar, ki je z njim po večeru želel spregovoriti še nekaj besed ali se fotografirati. S svojim zgledom dokazuje, da je kljub vsemu tudi v vrhunskem športu bistvenega pomena to, da človeška in poklicna plat športnika hodita z roko v roki. Za Andreja nogomet ni le poklic, temveč način osebne rasti.

Veseli smo in hvaležni smo za tvoj obisk, Andrej, in vedno dobrodošel med nami v Dravljah!

 

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete pogovoru p. Mirana z Andrejem.

 

Besedilo: Sergej Valijev

Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Draveljski duhovni večer o obnovi Aljaževega stolpa je za nami
Naslednji prispevek
Izdelovali smo adventne venčke