Molitev rožnega venca s prostovoljkami Karitasa

Povej naprej!

Vstopili smo v mesec oktober, ki je prav tako kot mesec maj, posvečen naši nebeški Materi Mariji; v maju njej na čast nabiramo šmarnice (duhovne šopke, poimenovane po blagodišečih pomladanskih cvetlicah), v oktobru pa ji pletemo vence iz »najlepših jesenskih rož« – častimo jo z molitvijo rožnega venca. Beseda rožni venec namreč izhaja iz latinskega rosarium (venec rož).
Opogumimo se in vzemimo v roke rožni venec, dvignimo ga k svojim ustnicam, ga poljubimo; s polzenjem jagod med prsti bomo spoznavali rožni venec kot blago šepetanje skrivnosti Gospoda, ki po Mariji vstopa v naše srce; tako »Jezus postaja naš sodobnik; skupaj z njim hodimo in on hodi z nami; njegova življenjska pot postaja naša in naša pot postaja njegova«. (Joseph Ratzinger, pridiga v Münchnu 1984)
Če bomo Slovenci še naprej vdano in nezlomljivo molili, potem bomo pod Marijinim in Gospodovim varstvom obstali v raju pod Triglavom in povsod, kjer živimo.
Zato vas, drage župljanke in župljani, vabimo, da se nam, prostovoljkam draveljske Karitas, pridružite pri molitvi rožnega venca vsak oktobrski ponedeljek ob 18.20 uri (pred večerno sveto mašo) v prošnji za prizadete zaradi epidemije (na novo brezposelne, osamljene, ostarele, ločene družine, žrtve nasilja, …); za vse nas, da bi odgovorno upoštevali ukrepe za preprečevanje okužb z virusom, ter za obolele, da bi čim prej ozdraveli; za državne in cerkvene voditelje, da bi nas modro vodili; za našo vero in zaupanje, da je vsak od nas in ves svet v božjih rokah; za blagoslov in zdravje naših družin in skupnosti, da bi bile pravi dom za vsakogar; za tiste, ki umirajo sami, in za umrle.


Adrijana ŠMID MARJANOVIĆ

Prejšnji prispevek
Prvo sveto obhajilo
Naslednji prispevek
Si želiš postati »Draveljski jasličar«?