Križev pot naše dekanije k sv. Marjeti

Novice
Povej naprej!

Na današnjo 5. postno, tiho, nedeljo smo se župljani župnij šentviške dekanije v lepem, sončnem vremenu zbrali v Žlebeh. Po poti, ob kateri je bil postavljen križev pot, smo v molitvi in pesmi poromali k cerkvi sv. Marjete. Razmišljanja ob posamezni postaji križevega pota so prebirali predstavniki vsake župnije naše dekanije. Svoje romanje smo zaključili v tihoti pozno-gotske cerkve sv. Marjete, ki jo je kar vabila k osebni molitvi in premišljevanju, a pogled se nam je ustavil na vijoličnem prtu zakriti podobi križanega Jezusa; navadi, ki izginja po naših cerkvah.

Kot zanimivost bi želela še dodati, da so cerkev sv. Marjete začeli graditi v začetku 16. stoletja, sprednjo stran zvonika pa krasi vzidan kip svete Marjete.

Besedilo: Adrijana Šmid Marjanović

Prejšnji prispevek
Draveljski duhovni večer s Tjašo Sušin – Nevidne niti narave
Naslednji prispevek
Cvetna nedelja 2023