Cvetna nedelja 2023

Novice
Povej naprej!

Cvetna (oljčna) nedelja ali  nedelja Gospodovega trpljenja  je prvi dan velikega tedna, ko bogoslužno dogajanje predstavlja Jezusov slovesni vhod v Jeruzalem. Obredi cvetnega tedna so zelo bogati, saj blagoslov zelenja in butaric, ter evangeljsko poročilo o Jezusovem trpljenju (pasijon) poudarja veličino Jezusovega življenja.

Sobota pred cvetno nedeljo nas je zopet zbrala pri izdelavi butaric, ki smo jih prinesli na cvetno nedeljo k blagoslovu. Z animatorji, ki so poskrbeli za vse, kar je bilo potrebno, smo se vse dopoldne zbirali in ustvarjalci.  

Tako bomo Jezusa ob vhodu v Jeruzalem pozdravljali z oljčnimi vejicami in našimi butaricami.  

 

 

Na cvetno nedeljo smo pri župnijski sveti maši prisluhnili Pasijonu po Marku, avtorja Matija Tomca v izvedbi našega zbora Stopinje, pod vodstvom Marjete Zabukovec.

Posnetku lahko prisluhnete na   TEJ POVEZAVI.

 

Pri družinski sveti maši pa smo prisluhnili branemu Pasijonu z dramskimi slikami, ki so nam ponazorile zaroto proti Jezusu, zadnji večerji z učenci, Jezusovem trpljenju v vrtu Getsemani, sodnem procesu, obsodbi na smrt, smrti na križu ter o pokopu v grob.


  

 V spodnji galeriji so dramske slike pasijona odigranega pri župnijski sveti maši.


Video posnetek: Marko Medvešek

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Križev pot naše dekanije k sv. Marjeti
Naslednji prispevek
Veliki teden 2023 v sliki