Jesenovanje čete Divjega Medveda

Novice
Povej naprej!

Ko je Mali princ srečal lisico, jo je moral najprej udomačiti, da se je potem lahko pogovarjal z njo in postal njen prijatelj. Prav tako bo moral vsak vodnik, ki je bil na našem jesenovanju imenovan in postavljen na to mesto, udomačiti svoj vod, se mu posvetiti, mu nameniti čas, voljo in energijo, mu pomagati k napredku in biti vedno pripravljen, da ga popelje po skavtski poti. O tem smo se pogovarjali v petek, ko smo se zbrali z vodniki in najstarejšimi člani čete. V soboto so se nam pridružili še vsi ostali in vsak je dobil mesto v enem izmed vodov in tekom pohoda po vodih je vsak dobil svojo funkcijo in odgovornost znotraj voda. Ob tem smo premišljevali o Božji Besedi o enem telesu in veliko telesnih delih (1 Kor 12, 12-26). Spoznali smo, da kakor je eno telo in ima veliko telesnih delov, vsi telesni deli pa sestavljalo eno telo, tako smo tudi mi vsak drugačen, s svojimi talenti, svojo vlogo, svojo funkcijo in vsi smo pomembni, ker skupaj gradimo vod, četo, steg… In, da bomo to leto delovali kot eno funkcionalno telo, smo na svetu čete določili pravila, ki se jih bomo vsi držali, kar smo potrdili s slovesnim podpisom listine čete isti večer. V nedeljo smo še bolje spoznali, kaj je pomen in naloga posamezne funkcijo v vodu, ter sistem, po katerem lahko vsak posameznik to leto osebno napreduje. Jesenovanje pa smo zaključili s ceremonijo imenovanja vodnikov ter sveto mašo, kjer so se nam pridružili tudi starši. 

 

Besedilo: Andreja, Zanesljiva puma, četovodkinja

Prejšnji prispevek
Blagoslov župnijskega doma sv. Stanislava Kostke
Naslednji prispevek
Vtisi z birmanskega vikenda