Iskren HVALA p. Primož, p. Egon in p. Albert

Novice
Povej naprej!

Draveljski farani in vsi, ki hodimo v to svetišče pa smo, med drugim, gotovo lahko hvaležni za našo župnijo in vse, ki skrbite za dogajanje v njej in ste vedno na razpolago vsem generacijam faranov, vsakemu posamezniku. Mislim, da je duhovniško poslanstvo zaradi izziva, kako razumeti posameznika ali skupino, in pristopiti k vsakemu na njemu ustrezen način in ob pravem času, zahtevna naloga. In draveljski ekipi gotovo ni vseeno.

Mislim, da ste ob vseh omejitvah v tem korona času našli veliko poti za duhovno oskrbo vseh župljanov. Od svete maše, obhajila, spovedovanja, možnosti osebne molitve in uradnih ur, pa tudi tistih neuradnih, če vas kdo potrebuje. Tu so tudi tehnične in praktične rešitve, kot je brezstični dozirnik blagoslovljene vode. K ekipi spadate tudi vsi, ki skrbite za prenos na družbena omrežja, čistočo cerkve, petje, asistenco…vsega niti ne vemo. Gotovo pa je bilo že pomladno obdobje čas, ko smo se zavedli, kako nič ni samoumevno, niti to ne, da gremo lahko fizično k maši. Vse je dar. Zato vam na to zahvalno nedeljo izrekam preprost, a iskren HVALA.

Besedilo: Marjetica Škrlec

 

Božja beseda (berili, psalm in evangelij) in nagovor pri sveti maši na zahvalno nedeljo:

Prejšnji prispevek
Zahvalna nedelja 2022
Naslednji prispevek
ADVŽ 2020, adventno-božične duhovne vaje v vsakdanjem življenju!