Himalaja: Draveljski duhovni večer

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

V petek je animatorka Neža Trobiš predstavila svoj potopis iz potovanja po Himalajih. Z bratom in očetom so se septembra odpravili na treking iz katerega so se vrnili z veliko novimi izkušnjami in spomini. Nekaj od teh jih je tudi delila z župljani in nam preko slik želela čim bolje prikazati utrip potovanja. 

Od majhnih namastejčkov, kot otrokom, ki prosijo za sladkarije, pravi sama, do tibetanskih svetišč z značilnimi barvnimi zastavicami in naravnih parkov z nosorogi in krokodili nas je vodila po svojih spominih in nam tako predstavila tujo kulturo. Hvala Neži za tako zanimivo in izčrpno predavanje, ki je marsikateremu župljanu polepšalo dan!
Zanimivosti, ki smo jih izvedeli med potopisom:
– V Nepalu najboljše avtoceste izgledajo kot naš makadam.
– Šola je obvezna šele nekaj let nazaj in jo začnejo obiskovati z četrtim letom starosti, ko gredo v nekakšen internat.
– Nepal je edina država, ki nima pravokotne zastave.
– V Nepalu se zelo prepletata budizem in hinduizem, zato imajo veliko mešanih svetišč.
Prejšnji prispevek
Ponedeljkov pregovor
Naslednji prispevek
Duhovna drobtinica