Duhovna drobtinica

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

Ljubiti Boga in spolnjevati zapovedi

Rada bi videla, da postanete resnični služabniki Jezusa Kristusa, izpolnjevalci njegovih zapovedi. Nihče ne more biti deležen milostnega življenja brez teh zapovedi … Ko ugotovimo, da sami po sebi nismo nič, nas gane spoznanje, kaj vse je naš dobri Bog storil za nas. Ko priznamo veliko Božjo dobroto, tako zrastemo v ljubezni, da bi raje umrli, kakor pa prekršili zapovedi našega ljubljenega Stvarnika. Ta sveti strah nas napolni s čudovito ljubeznijo, ki jo črpamo iz izvira krvi Božjega Sina, ki jo je prelil za naše odrešenje z namenom, da nas opere krivde našega greha …

Zato vas rotim, da se zatekate k tema dvema kriloma, ki vam bosta pomagali ohranjati Božje zapovedi. Ko pa boste nekoč njegove zapovedi ponotranjili, vam bosta omogočili let v večno življenje. Prvo krilo je sovraštvo in prezir do greha in sebičnega samoljubja, ki je vir sleherne pregrehe. Drugo krilo je zaljubljenost v kreposti. Ko spoznamo, da so kreposti ključnega pomena za nas, jih vzljubimo; vidimo, da Bog od nas pričakuje, da postanemo ljubitelji kreposti in sovražniki greha. O, kakšno sladkost boste občutili, ko boste zaživeli na ta način! Osvobodilo vas bo suženjstvo hudiču in vas navdalo s polno svobodo, rešilo vas bo smrti in vam zagotovilo življenje, osvobodilo vas bo teme in vas napolnilo z lučjo. Greh pa je nasprotje tega: pelje v vsakovrstno bedo … 

Zato vas rotim, iz ljubezni do križanega Kristusa, naj bo v vsem, kar počnete, oko vaših duš usmerjeno k Bogu. O kako veliko veselje in srečo boste občutili, ko bo nastopil čas in boste slišali klic Prve Resnice, vedoč, da ste v družbi kreposti, podprti z deblom najsvetejšega križa, od katerega ste se naučili svetih Božjih zapovedi! In na koncu boste slišali te sladke besede: Pridite, blagoslovljeni mojega Očeta! Prejmite v dediščino kraljestvo, ki vam je pripravljeno od začetka sveta, kajti zavestno ste odvrgli od sebe želje in strasti tega sveta ter ste svojo družino hranili in vodili v svetem strahu pred menoj. In jaz vam dajem popoln počitek, kajti jaz sem tisti, ki vam bo povrnil za vse, kar ste trpeli zaradi mene (prim. Mt 25,34). 

Sv. Katarina Sienska (+1380), cerkvena učiteljica je bila dominikanka, stigmatiziranka in papeževa svetovalka.

Prejšnji prispevek
Himalaja: Draveljski duhovni večer
Naslednji prispevek
Četrtkov časoskok #tbt