Grkokatoliška maša na velikonočni ponedeljek

Novice
Povej naprej!

Na  velikonočni ponedeljek, 22. aprila, smo z obhajanjem slovesne liturgije grškega obreda, ki jo je daroval grko-katoliški duhovnik Mihajlo Hardi, zaključili praznovanje velike noči. Liturgijo je spremljal Ekumenski zbor – zbor ima v tem bogoslužju zelo pomembno vlogo, saj je celotna liturgija zasnovana kot nekakšen dialog med svečenikom in zborom. Oče Hardi nas je za improviziranim ikonostasom povabil h globokemu doživljanju velikonočnega, vstajenjskega veselja. Bogoslužje, kjer se prepletajo starodavni mašni obrazci in slovesno petje, je vabilo, da bi se potopili v mogočnost odrešenjskega oznanila.  

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete posnetku celotne večerne svete liturgije.

 

Besedilo: Sergej Valijev

Foto: Anja Celarec

Prejšnji prispevek
Velika noč
Naslednji prispevek
Vtisi letošnjih katehumenov