Velika noč

Novice
Povej naprej!

Jutro velike noči smo pričeli s procesijo, ki se je ob veličastnem zvonjenju zvonov vila od cerkve prek lipovega drevoreda na pokopališče in nazaj v cerkev. Za kipom vstalega Zveličarja je vihralo obnovljeno draveljsko bandero, duhovnik pa je v spremstvu ministrantov pod nebom nosil Najsvetejše. Pevci so nas spremljali z radostnim petjem, otroci pa so dvigovali v pozdrav male zastavice. Po procesiji je sledila slavnostna sveta maša. 

Prijateljski stiski rok in voščila po maši so bili uvod v nadaljnje praznovanje Velike noči v krogu družine – ob velikonočnem zajtrku, aleluji, pogovoru in različnih navadah naših družin.

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete začetku vstajenske procesije in v sveti maši.

 

Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Velikonočna vigilija
Naslednji prispevek
Grkokatoliška maša na velikonočni ponedeljek