DUHOVNO POLETJE (ŠESTI TEDEN)

Povej naprej!

V tem tednu vabimo, da svojo dušo napojite s poezijo p. VLADIMIRJA KOSA.

P. Vladimir Kos, svetovljan, izjemen Slovenec, pesnik, filozof- že šesto desetletje živi in dela na Japonskem. Je upokojeni profesor filozofije na Tokijski univerzi in misijonar v najrevnejših četrtih tega velemesta. Pesmi piše v slovenščini in japonščini. Modernost njegove poezije je presenetljiva, ker že več kot pol stoletja živi, dela in ustvarja v japonskem miselnem svetu, vendar z doživljajem Slovenca in kristjana.

 

 

 

Za draveljski praznik nam je blizu pesem:

TI VEŠ, KAJ JE DOM

S telesom in dušo si vzeta v nebesa
Kako mora biti pri Tebi lepo!
Gotovo ob Tvoji je stezi cipresa,
žlahtnejša od tiste za Tvojo vasjo

 

Ob Sinu si Božjem, a nisi prevzetna,
” Gospodova dekla sem ” Tvoj je šepet
Kako si, Kraljica, med angeli fletna,
po naše ti poje slovenski poet.

 

V naši zasložbi so na voljo štiri pesniške zbirke p. Kosa:

 

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cena vsake knjige 6€ 

 

Počitnice se prevešajo v drugo polovico. Z današnjo predstavitvijo zaključujemo predloge za duhovno počitniško branje. Če se je komu ob branju knjig naše založbe zbudil kakšen odmev, ga prosimo napišite in podelite z nami. Zelo nas bo veselilo.

Nekomu se je ob prebiranju DNEVNIKA V TEJ DOLINI p. Lojzeta Bratine utrnila misel: ” Vaše pisanje DNEVNIKA je mreža smisla, ki povezuje ljudi. Slog je človek /Buffon/. In Vi ste Človek. In misel drugega bralca: Pater Bratina nam je dovolil pogledati v svoje srce.

Veliko božjega blagoslova in še lepih počitniških dni vam želimo sodelavci Založbe Dravlje.

 

 

Knjige so na voljo v župnijski pisarni ali na telefonu: 01 583 0030 in E-mailu: zupnijskizavod.dravlje@gmail.com


Katalog knjig Župnijskega zavoda pa najdete tu.***

DUHOVNO POLETJE (PRVI TEDEN)

DUHOVNO POLETJE (DRUGI TEDEN)

DUHOVNO POLETJE (TRETJI TEDEN)

DUHOVNO POLETJE (ČETRTI TEDEN)

DUHOVNO POLETJE (PETI TEDEN)


 
 

Prejšnji prispevek
MALO ZA KULTURO (3)
Naslednji prispevek
20. NEDELJA MED LETOM