Duhovna obnova druge skupine naših birmancev

Novice
Povej naprej!

Vikend je bil organiziran z namenom, da se birmanci bolje spoznajo ter povežejo med sabo. Na vikendu je bil prisoten p. Egon in tudi animatorji, med katere sva se tudi midva podala prvič.

Na avtobus smo se skupaj z birmanci vkrcali okoli pete ure. S pol urno zamudo smo končno prispeli do našega cilja – Leničevega doma pri Kostanjevici na Krku. Odložilo smo prtljago in se odpravili na okusno večerjo. Sledila je delitev po skupinah in film z naslovom Oktobrsko nebo, ki je bil zanimiv in je pustil pomemben vtis tako na animatorjih kot na birmancih. Naslednje jutro smo se razdelili v skupine, v katerih smo delali refleksijo filma ter spoznali svetnike in njihovo življenje. Naredili smo tudi plakat, ki smo ga predstavili v nedeljo pri sveti maši. Sledila je orientacija, pri kateri so birmanci spoznali delujoče skupine v draveljski župniji. Ker so imeli birmanci veliko energije, smo se animatorji odločili, da jih malo utrudimo z »roverčkom« in dolgim sprehodom. Takoj, ko smo se vrnili nazaj na toplo, nam je p. Egon prebral pismo nadškofa. Zopet smo se razkropili v 4 skupine in odgovarjali na njegovo pismo. Da pa zadnji večer ne bi bil tako turoben, smo ga popestrili z družabnimi igrami. Nato smo se malo pomirili z adoracijo in se odpravili k počitku. Sledila je že nedelja, zadnji dan! Že zjutraj smo pričeli z delom, saj smo se morali pripraviti na sveto mašo. Ponovno smo se razkropili v skupine in  pripravili svoj del svete maše. Manjkali so samo še starši, ki so navsezadnje le prišli pogledat svoje otroke ;). Skupaj smo imeli prav čudovito sveto mašo in z njo v stilu zaključili birmanski vikend. Misija končana :P.

Odšli smo domov z veliko vtisi in spomini, ki nam bodo v srcih ostali še kar nekaj časa. Vikend je bil res nepozaben in resnično upava, da se bo še kdaj ponovil.  Marcel in Zarja – animatorja

 

Na birmanskem vikendu je bilo vredu. Pogovarjali smo se, zabavali in se dobro imeli. Najbolj mi je bil všeč družabni večer, ki je bil poln smeha in zabave. Sicer pa mi najbolj ostaja v spominu  orentacija. Pri njej smo veliko izvedeli o župnijskih skupinah, ki pomagajo da zupnija deluje normalno. To so (pritrkovalci,animatorji,jasličarji,…).  Matija

Na birmanskem vikendu mi je bilo zelo všeč saj sem se veliko naučila, spoznala nove prijatelje in vspostavila stik s katerimi se že dolgo nisem videla. Že prvi dan smo se v dekliški sobi zelo dobro nasmejale in zabavale. Nisem pričakovala, da se bomo tako hitro spoprijatelile. Všeč mi je sistem, kartončkov na katerih ima vsak posameznik napisano svoje ime in sistem pripravljanja miz. Vidi se, da se animatorji potrudijo in naredijo program, ki je čim bolj zapolnjen z različnimi dejavnostmi. A me je malo motilo, da nismo imeli več časa zase. Všeč mi je strog, a prijazen in spoštljiv odnos med animatorji in birmanci. Želim si, da bi birmanski vikend trajal dlje časa. Zahvaljujem se patru Egonu in vsem animatorjem.  Tina

Prejšnji vikend smo letošnji birmanci odšli na duhovno obnovo. Med vikondom smo se veliko družili in povezovali z sobirmanci. Poleg tega so animatorji organizirali različne aktivnosti kot je bila orienticija, gledanje filma, družabni večer, sprehod… Tudi kuharica se je zelo potrudila in nas postregla z izvrstno hrano. Vesel sem, da sem bil na tem birmanskem vikendu in priporočam tudi ostalim. Sebastjan

 Birmanski vikend mi je bil všeč. Veliko smo se družili in zabavali. To izkušnjo bi priporočil vsem bodočim birmancem. Jakob

Na vikendu, ki smo ga z ostalimi birmanci preživeli, je bila hrana zelo dobra. Animatorji so bili prijazni in zabavni. Spoznal sem zelo prijazno, zabavno in zanimivo družbo. Vikend je imel zabavne aktivnosti in je bil lepo organiziran. Zelo smo se povezali med sabo ter komaj čakamo na naslednjega. Luka Z.

Na avtobusu smo se zabavali in se smejali. Zato vožnja ni trajala tako dolgo. Ko smo prišli v dom, smo se zbrali v krogu, si izbrali slike in povedali zakaj smo si izbrali ravno to sliko. To je bilo zelo smešno in tudi zanimivo, ker smo se spoznali na poseben nacin. Tudi večerne molitve so bile nekaj posebnega. Všeč so mi bili vsi animatorji, ker so bli zabavni in prijazni. Najbolj pa mi je bilo všeč, ko smo igrali roverčka.Tudi hrana je bila zelo dobra. Zato komaj čakam na naslednji birmanski vikend. Luka G.

Ko smo prišli v hišo je za enkrat bil še dolgčas, potem pa je bilo zelo zanimivo, ko smo gledali film Oktobrsko nebo. Zelo sproščujoče pa je bilo, ko smo prvič zvečer tekli. Naslednji dan, smo se razdelili po skupinah in se še malo bolje spoznali. Potem smo se pogovarjali o filmu. Sledila je orientacija. Po večerji smo imeli družabni večer. Ki smo ga zaključili z adoracijo najsvetejšega. Sledil je tek in spanje. Nasljednji dan so nas prišli starši iskat in nato smo šli vsak v svojo smer… Drejc

Foto: Matej Zupan

Prejšnji prispevek
Duhovna obnova prve skupine naših birmancev
Naslednji prispevek
Prva adventna nedelja