DUHOVNA MISEL ZA 11. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za nedeljo 11. NEDELJO MED LETOM.

  

Simon farizej je povabil Jezusa k sebi na dom. Povabilo na dom prijatelja nas razveseli, še pomembnejši pa je sprejem. Pomembno je, kako te sprejme tisti, ki te je povabil. Judje so imeli navado, da so gostom umili noge. Jezus ni bil deležen takega sprejema, ker ga je farizej ni smatral za velikega učitelja in zato mu ni umil nog. Neka grešnica je prišla v hišo in Jezusu umila noge s solzami. Ljubezen je tista, ki nas žene, da gosta sprejmemo s srcem. Odpuščanje pa, kot najgloblji izraz ljubezni spreminja ljudi. Cerkveni očetje pravijo:”kdor odpušča, je podoben tistemu, ki obuja mrtve.”

  

Prejšnji prispevek
SREČANJE JEZUS ŽIVI Z GOSTOM DON TURBITTOM
Naslednji prispevek
PRAZNOVANJE SVETE BIRME Z VERO IN LUČJO