Delovna in ustvarjalna cvetna sobota

Novice
Povej naprej!

V soboto pred cvetno nedeljo je bilo okrog cerkve polno pridnih rok. Pri spomladanskem čiščenju okolice nove in stare cerkve ter drevoreda je sodelovalo veliko pridnih mladih in odraslih. Očistili smo zelenje na cerkvi, oprali zidove, luči v drevoredu in na trgu ter tla v okolici cerkve.

Otroci, starši in animatorji pa smo na Trgu Janeza Pavla II. preizkušali svojo vztrajnost in ustvarjalnost. Ob hladnem in oblačnem vremenu smo izdelovali zares lepe (majhne in velike) butarice. Jutri pa jih bomo najprej nesli k blagoslovu, po 10. sveti maši pa se udeležili še tekmovanja butaric.

Tako smo vsi, ki smo se na sobotno dopoldne zbrali pri cerkvi, na svoj način prispevali k lepemu začetku praznikov.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri zunanjem čiščenju okolice cerkve in animatorjem za pripravo delavnice in nabiranje materiala za izdelavo butaric. Pohvala pa tudi vsem malim in velikim ustvarjalcev za izdelane butarice.

 

Foto: Matej Poli Perhoč, Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Srečanje bralcev liturgičnih besedil ljubljanske nadškofije
Naslednji prispevek
Blagoslov butar in zelenja na cvetno nedeljo