Blagoslov butar in zelenja na cvetno nedeljo

Novice
Povej naprej!

Pri vseh svetih mašah cvetne nedelje smo blagoslovili butare, oljčne vejice in drugo zelenje. Prav posebej slovesno je bilo pri družinski sveti maši, ko je cerkev krasilo veliko butar. Po blagoslovu smo prisluhnili Pasijonu. Mladi igralci so nam doživeto odigrali Jezusovo trpljenje in smrt.

Po maši je potekalo tradicionalno ocenjevanje butar. Otroci so se zbrali pred oltarjem, kjer si jih je ogledala tudi komisija. Tudi letos so bile podeljene nagrade za najvišjo, za najbolj okrašeno in najizvirnejšo butaro.

Na cvetno nedeljo smo tako slovesno vstopili v veliki teden, kjer bomo priče trpljenja, smrti in vstajenja našega Gospoda Jezusa Kristusa.

Spodaj si lahko ogledate slike družinske maše, na priloženi povezavi pa lahko prisluhnete posnetku župnijske svete maše.

 

Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Delovna in ustvarjalna cvetna sobota
Naslednji prispevek
Bogoslužje velikega četrtka