Blagoslov obnovljenega križa

Novice
Povej naprej!

Križ na draveljskem pokopališču je bil postavljen že leta 1906. V obdobje do letošnjega leta je sicer že bil obnovlje, vendar ga je zob časa že zopet načel. Tako je bilo potrebno restavrirati križ z razpelom kot tudi betonski podstavek, na katerem križ stoji.

Tudi na pobudo župljanov, da bi se pristopilo k obnovi, se je odzvalo Javno podjetje Žale, ki skrbi za pokopališče. Čeprav znamenje oz. križ na pokopališču ni del pokopališke infrastrukture, ki bi bila nujno potrebna za obratovanje pokopališča, so se na Žalah kljub temu odločili, da bodo križ v celoti obnovili in sicer kot del kulturne dediščine pokopališča Dravlje.

Obnovo so zaupali restavratorski delavnici Amoret d.o.o. iz Loga pri Brezovici, ki je obnovo izvedlo v skladu s kulturnovarstvenimi smernicami. Tako so 5. maja križ odstranili, v času do 1. julija pa obnovili in postavili nazaj na pokopališče.

Danes, na praznik Povišanje sv. Križa pa smo ga po večerni sveti maši blagoslovili.

 


Začetek obnovitvenih del:

https://www.zupnija-dravlje.si/novice/obnovitev-kriza-krizanega//

 

Postavitek križa:

https://www.zupnija-dravlje.si/novice/obnovljen-kriz-krizani-na-draveljskem-pokopaliscu//


 

 

Prejšnji prispevek
Izpolnjevanje pogoja PCT v naši župniji
Naslednji prispevek
Volitve v župnijski pastoralni svet