Blagoslov novega gasilskega avtomobila

Novice
Povej naprej!

V soboto, 20. junija, smo draveljski gasilci v sklopu praznovanja 110-letnice delovanja Prostovoljnega gasilskega društva slovesno prevzeli novo gasilsko vozilo.

Zavedamo se, da pri svojem delu potrebujemo tudi božji blagoslov. Prošnji za blagoslovitev novega vozila se je z veseljem odzval provincial p. Ivan Bresciani, ki je opravil obred blagoslovitve, za kar se mu iz srca zahvaljujemo.

Zahvaljujemo se botri novega vozila, Anici Černivec, ki je s prerezom traku predala vozilo v uporabo. Prav tako pa se zahvaljujemo snemalcu, Jožetu Strajnarju ter fotografoma Tomažu Celarcu in Primožu Podobniku, ki so dokumentirali dogajanje.


Za PGD Dravlje, Anica Birsa


Foto: Primož Podobnik

Prejšnji prispevek
Romanje draveljskih lučkarjev
Naslednji prispevek
Zaključek devetdnevnice za domovino