Blagoslov domov na tri svete večere

Novice
Povej naprej!

Tako se je marsikje v naših krajih ohranil lep običaj, da se na vse tri svete večere (božični večer, večer starega leta in predvečer Gospodovega razglašenja – Treh kraljev) blagoslovi dom, ponekod pa tudi jaslice in otroke. Pri blagoslovu sodeluje vsa družina, tako da ob prižganem kadilu v sprevodu stope v prostoru, v njih prižge luč in jih z vejico božičnega drevesca, namočeno v blagoslovljeno vodo, pokropi. Ob tem molijo veseli del rožnega venca. S tem dejanjem se izpoveduje, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega, da morejo tudi gmotne stvari pomagati k človekovemu izpopolnjevanju in služenju Bogu, da bo nastal nov svet po posebnem božjem posegu. Z blagoslovom pa se tudi kliče božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

Besedilo blagoslova na sveti večer, ki ga lahko opravijo družine same, lahko najdeteTUKAJ

Besedilo blagoslova na večer starega leta, ki ga opravite družine same, lahko najdete TUKAJ

Besedilo blagoslova na predvečer Gospodovega razglašenja, ki ga opravite družine same, lahko najdete TUKAJ

V cerkvi pri oglasni deski lahko natočite blagoslovljeno vodo, v pisarni pa dobite tudi kadilo, oglje in nalepko za podboje vrat ob blagoslovu doma. 

Če želite, da se za blagoslov doma pri vas v božičnem času oglasi duhovnik, se dogovorite v župnijski pisarni. 

 

Prejšnji prispevek
Jaslice 2022
Naslednji prispevek
Vabilo na ogled letošnjih draveljskih jaslic za Božič 2022