BLAGOSLOV BUTAR IN ZELENJA NA CVETNO NEDELJO

Novice
Povej naprej!

Na cvetno nedeljo, 29. marca, je bil lep in pisan dan. Lep zaradi vremena in pisan zaradi butaric. Pred deseto sv. mašo je bil blagoslov, po njej pa na trgu sv. Roka izbor največje, najbolj izvirne butarice in razreda z največ butaricami. Iz vseh koncev zbrana strokovna komisija v sestavi Marjete, Miha in Polija je imela težko nalogo, saj je bilo treba v dveh kategorijah nagrado deliti. Najštevilčnejši sta bili predšolski in tretji  razred veroukarjev, najizvirnejši pa sta bili butarici »ovčka« in »metuljčki«. Največja butarica je v višino merila približno 4m. Prireditev je povezoval Simon. Poleg nagrad v treh kategorijah so vsi sodelujoči dobili bonbone. 


Besedilo: Gašper TROBIŠ

Foto: Tomaž CELAREC

Prejšnji prispevek
ŽIVAHNO SONČNO SOBOTNO DOPOLDNE
Naslednji prispevek
OB SEDMI POSTNI DUHOVNI OBNOVI