BIRMANCI SO BILI NA DUHOVNI OBNOVI V STRUNJANU

Novice
Povej naprej!

Z letošnjimi birmanci smo bili, ob spremstvu enajstih animatorjev ter našega bogoslovca Benjamina Bevca, od 19. do 21. aprila na duhovni obnovi v Strunjanu. Tema duhovne obnove je bila prva krščanska skupnost v pričakovanju Svetega Duha, zato smo poslušali ter se pogovarjali, kdo je Sveti Duh, spoznavali krščanske simbole in znamenja, evharistične čudeže ter se poglabljali v sveto evharistijo. Spoznavali smo tudi dejavnosti v Cerkvi, s poudarkom na naši župniji, v katere se lahko vključimo z darovi, ki nam jih je dal Bog. Zvečer smo pri kvizu preverili, koliko smo odnesli od dneva. Bilo je tudi nekaj prostega časa ter v soboto veseli večer. Duhovno obnovo smo zaključili v nedeljo s sveto mašo v strunjanski cerkvi, ki so se je udeležili tudi starši. Vseskozi smo imeli lepo vreme, birmanci so bili prizanesljivi do voditeljev, bilo je lepo, in v celoti gledano smo čutili božji blagoslov. Hvala vsem, ki ste molili za nas!
Naše birmance pa na poseben način priporočamo v molitev vsej župniji. Na vnebohod bomo začeli z birmansko devetdnevnico, h kateri ste vabljeni vsi, da bi še bolj intenzivno molili zanje in njihovo bodoče življenje. Še nekaj podatkov v zvezi z birmo, ki bi vas utegnili zanimati: Srečanje z g. Antonom Slabetom bodo birmanci imeli v sredo 15. maja, ob 18.00, med mašo pa bo spovedovanje (predvsem staršev in botrov birmancev). Na to srečanje ste vabljeni vsi župljani. Sveta birma bo v soboto, 18. maja, ob 16.00, birmovalec pa bo sam apostolski nuncij v Sloveniji dr. Juliusz Janusz.


FOTO: Štefan RAJŠP

Prejšnji prispevek
ŠMARNICE 2013
Naslednji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA BINKOŠTNO NEDELJO