Binkošti 2022 v Dravljah

Povej naprej!

Simbolično ga bomo zaznamovali z umikom velikonočne sveče izpred oltarja, kjer je stala od velikonočne vigilije naprej.

Letošnje praznovanje bo v naši župniji precej zaznamovano s tem, da bomo na binkošti gostili snemalno ekipo RTV Slovenija, ki bo našo mašo ob 10.00 prenašala tako po televiziji kot po radiu

1. Ker za prenos potrebujejo precej opreme, bo že od sobote zvečer zaprt dostop v drevored z Vodnikove ceste – tam bodo zjutraj tam postavljeni kamioni z opremo. Dostop z avtom do parkirišča za cerkvijo sv. Roka bo ves čas mogoč s strani pokopališča v uvozom in izvozom na Korenčanovo ulico.

2. Ker bo  potrebno namestiti tudi kable, kamere, mikrofone in žaromete, potrebne za prenos, bo nova cerkev zasedena že od 6. ure zjutraj, zato bodo vse preostale dopoldanske maše (6.30, 8.30 in 11.30) v cerkvi sv. Roka.

Vsem, ki boste zaradi tega imeli kakršnekoli nevšečnosti, se vnaprej iskreno opravičujemo, obenem pa prosimo za potrpežljivost in razumevanje.

 

Binkoštna nedelja, 5. junija, bo pri nas obenem tudi katehetska nedelja, s katero bomo  uradno zaključili  letošnje veroučno leto. 

Prejšnji prispevek
Predstavitev knjige “Iz pekla življenjav življenje – bitka z depresijo”
Naslednji prispevek
Pridi, sveti Duh