Zgodovinski dogodek za našo župnijo

Novice
Povej naprej!

Pred začetkom vlivanja je predstavnik livarne zvonov  Grassmayr med drugim povedal: “Danes se v naši livarni vlivajo zvonovi za več cerkva v različnih državah (Slovenija, Hrvaška, Italija, Švica, Romunija, ZDA), največji zvon bomo vlili za Slovenijo, za župnijo Dravlje.”

Po blagoslovu je sledila še zadnja priprava litine bakra in cinka, segrete na okrog 1100 stopinj Celzija. Z dolgim jeklenim drogom so litini odvzeli pline, s čimer so poskrbeli, da bo kasneje zven zvonov pravi.

Nato pa je sledilo vlivanje zvonov, od katerih sta dva namenjena tudi naši cerkvi. Najprej so vlili manjšega, težkega 540 kilogramov, v tonaliteti As. Povsem ob koncu vlivanja so vlili največji zvon – veliki draveljski zvon, težek 940 kg, v tonaliteti F.

Celoten prenos iz livarne je trajal 43 minut, v spodnjem videoposnetku pa je prikazano ulivanje naših dveh zvonov.

 

 

Prejšnji prispevek
Prihod svetega Miklavža
Naslednji prispevek
Božična osemdnevnica