Vera in luč na izletu

Novice, Vera in luč
Povej naprej!

Ob tem so zapisali naslednje:

Tokrat smo poromali v čudovito župnijo Dol pri Ljubljani, v kateri nam je prijazni župnik gospod Lojze omogočil, da smo za druženje uporabili dvorano v župnišču. Naše druženje smo pričeli že pred draveljsko cerkvijo, kjer smo se razdelili po avtomobilih in se odpeljali v Dol. Tam nas je prijazno sprejel gospod župnik in nam v nekaj slikovitih stavkih orisal kraj in zgodovino župnijske cerkve, ki je posvečena sveti Marjeti Antiohijski. Pred sv. mašo je imela s. Magdalena Cimerlajt katehezo o obilnem ribjem lovu in skušala to s pripomočki tudi nazorno pokazati. Jn 21,1-14. Sledila je daritev svete maše našega patra Francija Kejžarja, nato pa ”gasilsko” fotografiranje pred cerkvijo. Ker naša zaključna srečanja imenujemo piknik, se je seveda spodobilo, da druženje zaključimo ob bogato obloženi mizi. Ob mizi se je vnel živahen pogovor, prisluhnili smo šalam gospoda Francija, našega voditelja, pa tudi kakšna vesela pesem se je razlegla.

Kot običajno je bilo tudi tokratnega piknika kar prehitro konec. Zadovoljni smo si segli v roke, si zaželeli lepe počitnice in drug drugemu radostno rekli: ”Na svidenje, se vidimo septembra.”

Pred tem nas sicer čaka še en vesel dogodek: nova maša našega patra Egona Hriberška, ampak o tem kdaj drugič.

 

Besedilo: Saša in Marko Kmet

Prejšnji prispevek
Zahvala ob garažni razprodaji
Naslednji prispevek
Mašniško posvečenje jezuitov in prošnja za pecivo