Vabilo v Mešani pevski zbor Dravlje

Povej naprej!

Pregovor pravi, «kdor poje, dvakrat moli…«

Po tem pregovoru bi lahko rekli, da smo pevci v prednosti, kar se molitve tiče.

William Shakespeare pa pravi,  “Glasba je hrana ljubezni” .

Da pa je glasba “posrednica med duhovnim in stvarnim življenjem” pa pravi Ludwig Achim von Arnim.

Torej o glasbi in petju sami PRESEŽNIKI.

Člani župnijskega zbora smo se odločili,  da to nedeljo pojemo kar pri dveh mašah, pri župnijski in družinski ob 10h. Razlog za tako odločitev je vse večja »podhranjenost«  zbora in da vse tiste, ki imate vsaj malo veselja in čuta za petje, povabimo, da se nam pridružite. Zato se vam na to nedeljo predstavljamo kar pri dveh mašah.

Verjamem, da se boste strinjali z menoj, da si težko predstavljam, da bi v Dravljah ne bilo župnijskega zbora, da bi v Dravljah ne bilo zborovskega petja pri župnijski maši. Člani župnijskega zbora si v resnici želimo, da župnijski zbor ne bi »usahnil«, pač pa, da se številčno okrepi. Skoraj je nerazumljivo, da pri tolikih talentih, ki jih imamo v Dravljah, da v tako veliki in vsestransko razgibani župniji ne bi bilo močnega župnijskega pevskega zbora. Dolžnost nas župljanov je, da poskrbimo za to, kajti v vsakem zboru je potrebno, da se vzdržuje ustrezna kondicija. Vsem je lepo, če je petje lepo in ubrano, da pa to je, morajo biti ustrezno zastopani vsi glasovi, zato se vsi skupaj potrudimo, da bo lahko tako.

Ne nazadnje imamo v letošnjem letu kar nekaj dogodkov, kjer je/bo potrebno združiti moči in se pripraviti na slovesnosti, ki se jih vsi veselimo.

V upanju, da bo naše vabilo  le koga pritegnilo,  sporočamo:

– da imamo pevsko vajo vsak četrtek zvečer ob 20. uri, v dvorani nove cerkve,

  vaja  običajno traja do 22h;

– da imamo vsak zadnji četrtek v mesecu skrajšano vajo, da se v drugem delu večera družimo ob prigrizku in dobri kapljici, se spoznavamo in o marsičem pogovorimo;

– da se vsake dve leti odpravimo na daljše potovanje, ki traja pet do deset dni.;

– da smo vesela in ne naporna druščina, pa bose spoznali sami, ko se nam boste pridružili.

V kolikor želite še kakšno informacijo, lahko pokličete na  tel. številko: 051 317 533.

 

V imenu MePZ Dravlje: Marija Šterbenc

Prejšnji prispevek
Gostovanje zbora Schellenburg in zbora Veter
Naslednji prispevek
Vabilo na Angelin dan k sestram uršulinkam