Vabilo na draveljski duhovni večer: Davo Karničar in Jurij Gorjanc

Povej naprej!

slov večera je »Tuzemskost in presežnost alpinizma«, gosta  pa bosta alpinista Davo Karničar in njegov sopotnik zdravnik Jurij Gorjanc.

G. Karničar je poznan po smučarskih spustih z vrhov najvišjih gora vseh sedmih celin in po več kot 1800 aplinističnih vzponih in pripravah v ozadju. Letos se je zaradi poškodbe vrnil z vzpona na nevarno goro K2, ki ga je pripravljal zadnja tri leta. Tudi g. Gorjanc že od mladosti živi z gorami, zadnjih 20 let je kot zdravnik aktiven udeleženec gorskih reševanj in himalajskih odprav; z Davom Karničarjem je bil tudi l. 2000 pri njegovem spustu z Mt. Everesta. Spregovorila nam bosta tako o alpinistični kot duhovni plati njune življenjske izkušnje.

Prejšnji prispevek
Luč miru iz Betlehema 2022
Naslednji prispevek
Sprejem Lučke miru iz Betlehema