TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE 2013

Povej naprej!

Od 14. do 21. aprila bomo na poseben način molili za duhovne poklice. Geslo tedna molitve za duhovne poklice ter za svetost in stanovitnost poklicanih je »Poklici, znamenje upanja«. Geslo je vzeto iz naslova poslanice, ki jo je za 50. svetovni dan molitve za duhovne poklice napisal še zaslužni papež Benedikt XVI.

V prvi vrsti bomo prosili za nove duhovne poklice: za duhovnike, redovnice, redovnike in misijonarje. Prosili bomo za tiste, ki jih bog kliče v posvečeno življenje, da bi mogli slediti Božjemu klicu in mu ostati zvesti. Poleg tega bomo molili za svetost in stanovitnost vseh poklicanih duhovnikov, redovnic, redovnikov in bogoslovcev.

Teden molitve za duhovne poklice je pomemben za vse vernike, da se vsak bolj zave svoje poklicanosti v krščanskem občestvu in v njej resnično živi. Iz osnovne poklicanosti v veri potem rastejo vsi poklici, tudi duhovni.

Prejšnji prispevek
MEDGENERACIJSKO SREČANJE JE ZA NAMI
Naslednji prispevek
POJASNILO O SV. MAŠAH OPRAVLJENIH DRUGOD