Teden Karitas 2022 »Skupaj delajmo dobro«.

Karitas
Povej naprej!

Geslo tedna Karitas nas vabi k dejavni ljubezni do sočloveka skupaj s sodelavci, prijatelji, v družini, župniji in nas nagovarja, da slišimo, sprejemamo, dajemo. Torej delajmo skupaj, ker en sam človek ne zmore vsega, ker ima več ljudi več znanja in talentov. Šele z drugimi ljudmi je naše življenje polno, pa naj gre za mladega ali starejšega človeka.

Dejavna ljubezen vključuje naše sočutje in odprtost do bližnjega ter razmer v družbi. Vse nas pa povezuje v skupnost – občestvo. Poklicani smo, da bi bolj in bolj postajali znamenje Božje ljubezni v svetu in bi skupaj delali za dobro. Med nami so ljudje v različnih stiskah – materialnih, duševnih, zdravstvenih, osamljenost – in potrebujejo upanje, ki prihaja po Bogu preko nas, ljudi. Hvala vsem sodelavcem, ki delate za skupno dobro, in vsem, ki nam pomagate pri razkladanju hrane. Hvala vsem, ki nas podpirate v molitvi in vsem dobrotnikom, ki darujete za ljudi v stiski. Bog vam povrni.

Za vse sodelavce Karitas bo v sredo, 23. 11. 2022, tradicionalno romanje na Ponikvo, kjer bo ob 12. uri sveta maša, ki jo bo daroval msgr. Alojzij Cvikl. Ob 16 uri bo sledil ogled javne generalke koncerta Klic dobrote v Celju.

Jezus, tukaj smo! Prosimo te, razsvetli naša srca, da bomo spoznali, kaj pomeni skupaj delati za dobro.

Pavla Razpotnik

Več o tednu karitas

Prejšnji prispevek
Vabilo na izdelovanje adventnih venčkov
Naslednji prispevek
Praznik Kristusa, Kralja vesoljstva