Teden Karitas 2021 – Srce, ki sprejema

Karitas
Povej naprej!

Naj nam bo ta teden v spodbudo, da bodo naša srca postajala vedno bolj sposobna sprejemati druge v odprtosti Svetega Duha. Srce, ki sprejema, vedno in povsod deluje v dobro bližnjega. Počutimo se izjemno srečne, kadar z ljubeznijo storimo nekaj za drugo osebo z namenom, da jo osrečimo. Človek lahko zares ljubi le, če je ljubljen najprej sam. Mi vsi smo ljubljeni Božji otroci. Jezus želi, da ga prav vsak izmed nas sprejme v svoje srce in napolni z ljubeznijo tako, da bo naše srce postalo izvir dobrote za druge. Božja dobrota, ki jo prejema naše srce in daje naprej, naj se vidi v dobrih delih. V našem okolju številni doživljajo različne preizkušnje, a jih pogosto spregledamo. Pomislimo na starejše, bolne, osamljene, begunce, brezdomce, otroke in številne družine v stiski.

Naj se naše srce v tednu Karitas, ki je pred nami, uči sprejemati druge ljudi, jim prisluhniti, jih razumeti, se vanje vživeti in jim pomagati.

Hvala vsem dobrotnikom, ki darujete za ljudi v stiski, hvala tudi vsem, ki nas podpirate z molitvijo. Bog vam povrni!

Več o tednu karitas

Prejšnji prispevek
Vabilo na izdelovanje adventnih venčkov
Naslednji prispevek
Praznik Kristusa, Kralja vesoljstva